Tuesday, 16 September 2014

Sos czekoladowy 'Hot fudge' + deser lodowy 'Sundae'

Nie jestem wielką fanką czekolady, ale jak się mieszka z dwoma fankami czekolady to czy się lubi czy nie, z czekoladą trzeba obcować :)

Już jakiś czas chodził za mną ten sos, taki klasyczny dodatek do jeszcze bardziej klasycznego deseru lodowego 'Sundae", tylko brak wisienki na górze xD U mnie truskawka-gigant :)


Deser Sundae to nic innego jak gałki ulubionych lodów z dodatkami: owoce, orzechy, cukrowe posypki i oczywiście bita śmietana (akurat tej ostatniej jestem wielką fanką :)), a wszystko to w towarzystwie sosu: czekoladowego, toffi, owocowego, itp.

Myślę, że ze "zrobieniem" samego deseru nie ma nic trudnego, dlatego tym razem przedstawię Wam tylko przepis na ten słodki dodatek w postaci czekoladowego sosu.


Składniki na mały słoiczek sosu 'hot fudge':
  • 100 g czekolady gorzkiej
  • 1,5 łyczeczki kakao gorzkiego
  • 115 g syropu złocistego (lub miodu, który może zmienić smak sosu)
  • 75 g kremówki w temperaturze pokojowej
  • 1/2 łyżeczki ekstraktu waniliowego
Czekoladę rozpuścić w miseczce nad garnkiem z gotującą się wodą. Miseczkę z czekoladą ściągnąć znad gorącej pary. Dodać kakao i wszystko dokładnie wymieszać. Następnie dodać syrop złocisty, śmietankę i ekstrakt waniliowy. Dobrze wymieszać i przełożyć do czystego słoiczka. Przechowywać w lodówce do kilku tygodni. Przed podaniem podgrzać lekko w mikrofalówce lub włożyć słoiczek do ciepłej wody. Sos w lodówce bardzo gęstnieje.


xoxo,
Agnieszka

1 comment :

  1. Ale to przepysznie wygląda, no ja nie mogę! I pomyśleć, że prawdziwi, żywi ludzie tworzą takie dzieła!

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...